infolinia: 801 009 445

Usługa faktora może uchronić firmę przed bankructwem

Publikacja: 21-10-2016 Gazeta Finansowa

Faktoring to usługa finansowa, która nie tylko doskonale może stymulować wzrost przedsiębiorstwa. Faktoring chroni również przedsiębiorstwo w codziennej działalności, a nawet w niektórych wypadkach może uratować firmę przed widmem bankructwa.

Czytaj więcej...

Faktoring czyli finansowanie handlu

Publikacja: 12-08-2016 Gazeta Finansowa
Przedsiębiorcy sprzedający swoje produkty lub usługi innym firmom prędzej czy później zetkną się z propozycją zastosowania odroczonego terminu płatności. Każda firma woli sprzedawać za gotówkę, ale rezygnacja ze wykorzystywania narzędzia wspierającego handel jakim jest kredyt kupiecki - często oznacza utratę klienta.

Czytaj więcej...

Jakie korzyści daje faktoring?

Publikacja: 10-09-2014 Gazeta Finansowa
Faktoring jest korzystnym rozwiązaniem dla małych oraz średnich przedsiębiorstw. Może stać się kołem napędowym rozwoju firmy, ale także stanowić stabilne i elastyczne źródło niezbędnego dla niej paliwa. W trudnym okresie bywa również kołem ratunkowym, pomagającym wyjść z problemów. Z pewnością jest to punkt, nad którym powinien zastanowić się każdy przedsiębiorca.

Czytaj więcej...

Faktoring niepełny - bez przyjęcia ryzyka. Wady i zalety.

Publikacja: 19-09-2013 Gazeta Finansowa
Faktoring niepełny to podstawowy rodzaj faktoringu, który jest bazą dla innych jego odmian. Dlatego też jest on bardzo popularny i można go znaleźć w ofercie większości firm zajmujących się tą usługą. Rozwinięciem faktoringu niepełnego jest faktoring pełny, z którym jest zwykle zestawiany i porównywany.

Czytaj więcej...

Dowiedz się, czego wymagają instytucje

Publikacja: 22-03-2013 Gazeta Finansowa
Wymagania stawiane przedsiębiorcom przez faktorów są bardzo różne. Dlatego, gdy jedna instytucja finansowa odmówi firmie faktoringu – nie musi to oznaczać, że faktoring będzie niedostępny również u innych faktorów.

Czytaj więcej...