infolinia: 880 035 355

finansowe
rozwiązania

Finansowanie kontraktów

bez badania zdolności kredytowej

Finansowanie może być uruchomione na dowolnym etapie realizacji różnego typu kontraktów (handlowych, produkcyjnych, usługowych). Od chwili otrzymania zamówienia, zakupu materiałów czy surowców do produkcji - do momentu dokonania sprzedaży. Również podczas oczekiwania na zapłatę za wystawione faktury z odroczonym terminem płatności.

Atuty finansowania:
    • elastyczne i uproszczone procedury,
    • szybkie uruchomienie finansowania,
    • harmonogram spłaty finansowania dostosowana do harmonogramu płatności zawartym w kontrakcie,
    • finansowanie może mieć charakter jednorazowy bądź odnawialny,
    • finansowanie dostępne dla wszystkich branż.

Z finansowania mogą skorzystać również firmy, które nie mają tradycyjnie rozumianej "zdolności kredytowej" i nie mogą liczyć na finansowanie w bankach. Głównym kryterium uzyskania finansowania jest ocena źródła spłaty (kontraktu) oraz zabezpieczenie. Rodzaj wymaganego zabezpieczenia zależy od momentu, w który ma zastać uruchomione finansowanie. 

Moment uruchomienia finansowania Wymagane zabezpieczenie
Przed wystawieniem faktury
(pre-finansowanie)
Zabezpieczenia rzeczowe
(nieruchomość, środki trwałe)
Po wystawieniu faktury
(faktoring kontraktowy)
Cesja praw z kontraktu

Istnieje możliwość finansowania bez dodatkowych zabezpieczeń rzeczowych, ale finansowanie takie uruchomiane jest dopiero po wystawieniu faktury. Polega to na wypłacie środków pod zastaw wierzytelności (faktur) powstałych z tytułu realizacji części kontraktu. Oznacza to, że firma nie musi czekać na nadejście terminu płatności, ponieważ zaraz po wystawieniu faktury otrzymuje pieniądze, które może przeznaczyć na bieżące potrzeby.  

Wymogiem finansowanie kontraktu uruchamianego jeszcze przed wystawieniem faktury (pre-finansowanie kontraktu) jest przedstawienie dodatkowych zabezpieczeń rzeczowych w postaci nieruchomości lub środków trwałych. Jeżeli nie może zaproponować zabezpieczeń rzeczowych, to alternatywą pozwalającą uzyskać finansowanie może być przekazanie wierzytelności (faktur) powstałych przy realizacji innego kontaktu.

 

ZAMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ: