infolinia: 801 009 445

finansowe
rozwiązania

Rozwiązania dla firm różnej wielkości, czyli jak dobrać faktoring idealny

Różne warianty faktoringu oraz różne oferty faktorów dają przedsiębiorstwom możliwość doboru rozwiązań wspierających ich działalność w najkorzystniejszy sposób. Bieżące finansowanie działalności jest troską każdego przedsiębiorstwa, jednak wariant faktoringu zastosowany w dużej firmie nie zawsze będzie optymalnym rozwianiem dla mniejszej.

Czytaj więcej...

Narzędzie finansowania na czas kryzysu i hossy

Faktoring jest dobrym narzędziem finansowania zarówno na czas kryzysu jak i prosperity. Dotyczy to tak samo makroskali czyli okresu kryzysu lub koniunktury dla całej gospodarki, jak również zupełnie w oderwaniu od sytuacji makroekonomicznej, a w odniesieniu tylko do pojedynczego przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej...

Usługa faktora może uchronić firmę przed bankructwem

Faktoring to usługa finansowa, która nie tylko doskonale może stymulować wzrost przedsiębiorstwa. Faktoring chroni również przedsiębiorstwo w codziennej działalności, a nawet w niektórych wypadkach może uratować firmę przed widmem bankructwa.

Czytaj więcej...

Faktoring czyli finansowanie handlu

Przedsiębiorcy sprzedający swoje produkty lub usługi innym firmom prędzej czy później zetkną się z propozycją zastosowania odroczonego terminu płatności. Każda firma woli sprzedawać za gotówkę, ale rezygnacja ze wykorzystywania narzędzia wspierającego handel jakim jest kredyt kupiecki - często oznacza utratę klienta.

Czytaj więcej...

Jakie korzyści daje faktoring?

Faktoring jest korzystnym rozwiązaniem dla małych oraz średnich przedsiębiorstw. Może stać się kołem napędowym rozwoju firmy, ale także stanowić stabilne i elastyczne źródło niezbędnego dla niej paliwa. W trudnym okresie bywa również kołem ratunkowym, pomagającym wyjść z problemów. Z pewnością jest to punkt, nad którym powinien zastanowić się każdy przedsiębiorca.

Czytaj więcej...