infolinia: 801 009 445

Rozwiązania dla firm różnej wielkości, czyli jak dobrać faktoring idealny

Publikacja: 16-02-2018 Gazeta Finansowa

Różne warianty faktoringu oraz różne oferty faktorów dają przedsiębiorstwom możliwość doboru rozwiązań wspierających ich działalność w najkorzystniejszy sposób. Bieżące finansowanie działalności jest troską każdego przedsiębiorstwa, jednak wariant faktoringu zastosowany w dużej firmie nie zawsze będzie optymalnym rozwianiem dla mniejszej.

Czytaj więcej...

Narzędzie finansowania na czas kryzysu i hossy

Publikacja: 16-06-2017 Gazeta Finansowa

Faktoring jest dobrym narzędziem finansowania zarówno na czas kryzysu jak i prosperity. Dotyczy to tak samo makroskali czyli okresu kryzysu lub koniunktury dla całej gospodarki, jak również zupełnie w oderwaniu od sytuacji makroekonomicznej, a w odniesieniu tylko do pojedynczego przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej...

Usługa faktora może uchronić firmę przed bankructwem

Publikacja: 21-10-2016 Gazeta Finansowa

Faktoring to usługa finansowa, która nie tylko doskonale może stymulować wzrost przedsiębiorstwa. Faktoring chroni również przedsiębiorstwo w codziennej działalności, a nawet w niektórych wypadkach może uratować firmę przed widmem bankructwa.

Czytaj więcej...

Faktoring czyli finansowanie handlu

Publikacja: 12-08-2016 Gazeta Finansowa
Przedsiębiorcy sprzedający swoje produkty lub usługi innym firmom prędzej czy później zetkną się z propozycją zastosowania odroczonego terminu płatności. Każda firma woli sprzedawać za gotówkę, ale rezygnacja ze wykorzystywania narzędzia wspierającego handel jakim jest kredyt kupiecki - często oznacza utratę klienta.

Czytaj więcej...

Jakie korzyści daje faktoring?

Publikacja: 10-09-2014 Gazeta Finansowa
Faktoring jest korzystnym rozwiązaniem dla małych oraz średnich przedsiębiorstw. Może stać się kołem napędowym rozwoju firmy, ale także stanowić stabilne i elastyczne źródło niezbędnego dla niej paliwa. W trudnym okresie bywa również kołem ratunkowym, pomagającym wyjść z problemów. Z pewnością jest to punkt, nad którym powinien zastanowić się każdy przedsiębiorca.

Czytaj więcej...